Правельно підбираєм корм собаці!

Як правильно підібрати сухий корм для собаки

Вибір сухого корму для свого чотириногого друга – відповідальний захід, до якого потрібно поставитися з усією серйозністю. Від великої кількості торгових марок і виробників власник собаки може розгубитися. Існує кілька критеріїв, за якими можна підібрати якісне, добре збалансоване харчування для вихованця, щоб він був здоровим, життєрадісним і веселим все життя.

Повсякденний або лікувальний

Для здорової тварини необхідно підбирати сухий корм для собак відповідно до віку, вагою та іншими критеріями. Для повсякденного годування підходить продукція преміум класу. Корм економ класу більше підходить для рідкого годування в окремих випадках – коли НЕ встигли купити постійний корм, в дорозі та ін.

Для тварин які страждають різними захворюваннями розроблені спеціалізовані корми: для хворих на артрит, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, різноманітними алергіями тощо.
На упаковці лікувального корму виробник спеціально його позначає:

  • контроль ваги – продукція для собаки, що страждає ожирінням;
  • hepatic dog – мають проблеми з печінкою, шлунково-кишкового тракту, підшлункової;
  • гіпоалергенний продукт розроблений спеціально для алергіків.

Лікувальні корми для постійного годування не використовуються. Зазвичай їх призначає ветеринар із зазначенням терміну застосування – на один-три місяці.

По віку

На різних етапах росту і розвитку, організм тварини потребує певних поживних елементах. Виробники пропонують досить різноманітну лінійку продукції відповідно до віку собаки.

  • Starter – корм для цуценят віком від 2 тижнів до місяця;
  • Junior – від 60 днів до 10 міс;
  • Adult – дорослі собаки від року до 8;
  • Senior – для собак віком понад 8 років;

Харчування для кожного віку враховує конкретні потреби тварини в калоріях, вітамінних добавок, мікроелементах, допоміжних речовин. Тому не варто годувати старіючих собак кормом для цуценят і навпаки.

По розміру

Цей критерій особливо важливий для власників великих порід і, наприклад, мініатюрних. До маленьких собак відносяться – той-тер’єри, шпіци, Папільон, йоркширського тер’єра, чихуахуа та ін. Значними породами вважаються бульмастіфи, сенбернари, доги, мастіно неаполітано тощо.

У цій продукції виробник враховує особливі потреби порід в різних елементах. Наприклад, щеня бульмастифа буде відчувати більше потребу в кальції в період зростання, ніж чихуахуа. До того ж розмір гранул продуктів для великих порід більше, ніж для мініатюрних.

Спосіб життя

Спосіб життя – ще один критерій, який потрібно враховувати при виборі харчування для вихованця. Якщо ваш улюбленець веде енергійний спосіб життя, для неї потрібно вибирати сухий корм для собак з позначкою Energy або Active. Для домашніх собачок, які проводять життя спокійніше підійде харчування з позначкою на упаковуванні Normal, Standart, Light.

Напишіть відгук

Scroll to top