Авітаміноз у собак. Як зрозуміти що собаці не вистачає вітамінів?

АВІТАМІНОЗ у собак. Причини, наслідки та лікування

 

Щовесни й осінь не тільки люди, а й собаки відчувають нестачу вітамінів. Особливо це стосується тих вихованців, які отримують натуральне харчування, так як в покупних спеціалізованих кормах виробники додають деякі вітамінні добавки. Тому господарям, які самі готують їжу своїм улюбленцям, варто дуже уважно ставитися до збалансованого меню. А в міжсезоння необхідно в раціон тварини додавати спеціальні вітамінні комплекси для собак, наприклад такі, як Beaphar Salvikal або Can-vit (КАНВИТ)  і ін.

 

Симптоми нестачі вітамінів у псів

Собака не людина і пояснити або показати, що у неї болить, просто не може, тому розгледіти брак вітамінів не завжди просто. Розрізняють дві форми: гіповітаміноз і авітаміноз. Гіповітаміноз – це недолік будь-якого вітаміну в легшій формі. Вона має не сильно виражені симптоми, тому діагностувати її складніше. Авітаміноз – це гостра нестача того чи іншого вітаміну. І вже в залежності від того, чого саме не вистачає тварині, розрізняються і симптоми.
Цуценята, вагітні собаки, які годують, а також особи, які в недавньому часі перенесли хворобу – ці групи тварин найбільш страждають від нестачі вітамінів. Тому в їх випадку підбираються особливі спеціалізовані комплекси вітамінів, наприклад, Вітамінно-мінеральний комплекс для цуценят , для вагітних і т.д.

За якими ознаками або дій пса можна зрозуміти, що чогось не вистачає в організмі?

1. Помутніння рогівки очей, сльозотеча, суха шерсть – нестача вітаміну А;
2. Поїдання калу і виникнення анемія свідчать про брак вітамінів групи B;
3. Млявість, апатичність, підвищена стомлюваність і втрата апетиту – дефіцит вітаміну С;
4. Проблеми з кінцівками (нагадують форму Х) або викривлення кісток передпліччя – нестача вітаміну D;
5. Запалення слизової оболонки рота, пронос і дерматит – мало вітаміну PP.

Але навіть, якщо ви помітили за своїм улюбленцем один або кілька вище описаних симптомів, не варто займатися самолікуванням, адже тільки хороший ветеринар може визначити, який саме вітамін потрібен вашій собаці, яка необхідна дозування і тривалість курсу. І не забувайте, що гіпервітаміноз (надмірна кількість вітамінів) так само небезпечний для здоров’я і гарного самопочуття вашого вихованця!

Напишіть відгук

Scroll to top