Догляд за порожниною рота у собак

ДОГЛЯД ЗА РОТОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ СОБАКИ

Для людей може звучати дивно, що собака, хижак за своєю природою, може потребувати догляду за зубами. Але, на жаль, собаки стали все більше страждати від різних захворювань ротової порожнини. А до того ж адекватний догляд впливає на здоров’я тварини в цілому!

Догляд за зубками цуценя

Маленькі собачки приблизно до 4 місяців мають молочні зуби. Вони не потребують особливого догляду, їх не обов’язково чистити зубними щітками з пастами. У цьому віці дуже важливу роль для формування міцних постійних зубів відіграє правильне харчування і додаткові добавки в їжі, які повинні містити кальцій і фосфор в достатній кількості, наприклад Кальфостонікабо VitamAll Calcium + .
Для того, щоб у маленького вихованця сформувалася міцна і розвинена щелепу, необхідно весь час давати щось гризти тварині, наприклад це можуть бути різні спеціалізовані іграшки (кістки) або якась тверда їжа (морква, капуста). Якщо ваш вихованець зростає на сухому кормі, то після 1 місяця не варто його розмочувати, тоді чотириногий малюк зможе не просто їсти, а ще й тренувати свою щелепу під час пережовування.

Догляд в перехідний період

У собак зуби починають змінюватися з 4 місяців і в середньому до 6. Тут саме важливо для власників собак – це стежити за тим, щоб спочатку випали тимчасові зубки і тільки потім стали рости постійні. Це так важливо тому, що якщо вчасно не випали молочні, є ймовірність того, що у собаки зуби почнуть рости в два ряди, або, наприклад, ікла, можуть почати рости в ясна. Для того, щоб допомогти своєму вихованцеві зі своєчасною зміною зубів, вам зможуть знову ж прийти на виручку спеціальні іграшки кістки і інші тверді овочі, корм і т.д. Якщо ви бачите, що зубки ніяк не випадають, ви можете по чуть-чуть розгойдувати старі. Якщо нічого не допомагає, то краще звернутися до ветеринара за консультацією і, при необхідності, для видалення тимчасових зубів.

Догляд за основними зубками

До 1 року у псів проблеми з зубами зустрічаються вкрай рідко, і то, якщо такі і є, то це найчастіше генетична схильність. А ось з віком, якщо за ротовою порожниною не доглядати, може виникнути значне погіршення. Частинки їжі і бактерії утворюють на зубки видимий наліт, і якщо не чистити зубки, то він стає все товщі з кожним днем, а завдяки слині все це може перетворитися на зубний камінь, який буде не тільки подразнювати ясна вихованцеві, а й згодом здатний викликати пародонтоз . Чим пес стає старше, тим сильніше мікроби впливають на ясна і зубок, і в кінцевому підсумку це все може закінчитися випаданням зуба.
А найнебезпечніше те, що такі бактерії здатні викликати різні захворювання нирок, серця і легенів, в разі якщо вони виявляться в системному кровотоці тварини.
Тому догляд за постійними зубами власникам собак доведеться здійснювати аж до останнього подиху свого улюбленця. Головне, це вибирати спеціалізовані щітки і пасти саме для собак! Існують також спеціальна їжа та ласощі для псів, які здатні зменшити утворення зубного каменю, але його варто обговорювати зі своїм ветеринаром.

Напишіть відгук

Scroll to top