Як готуюті службових собак для прикордонників

Встановлено механізм комплектування та забезпечення органів охорони державного кордону інспекторами-кінологами та службовими собаками, їх підготовки і використання. Також визначено порядок утримання, годівлі, перевезення та розведення службових собак Держприкордонслужби.
Відповідна Інструкція затверджена наказом МВС України від 26 березня 2018 року No 234, який вступив чинності 18 травня 2018 року.
В органах охорони державного кордону використовуються, зокрема:
– розшукові собаки прикордонної служби (для охорони держкордону поза пунктами пропуску з метою пошуку і виявлення правопорушників та їх слідів, переслідування, затримання і конвоювання);
– розшукові собаки прикордонного контролю (для використання в пунктах пропуску через держкордон з метою пошуку і виявлення правопорушників в ТС і вантажах, їх переслідування, затримання і конвоювання);
– спеціальні собаки (для пошуку і виявлення наркотичних засобів та психотропних, вибухових речовин, стрілецької зброї та боєприпасів і т.п.);
– мінно-розшукові собаки (підготовлені для виявлення мін, вибухонебезпечних боєприпасів та інших вибухових пристроїв).
Адміністрація Держприкордонслужби організовує підготовку інспекторів-кінологів і службових собак, яка здійснюється в Кінологічному навчальному центрі відомства. Також ведеться їх облік.
Передбачено, що інспектори-кінологи зі службовими собаками проходять первинну і спеціальну підготовку, перепідготовку (дресирування стройових собак), підвищення кваліфікації.
При використанні на службі собакам через кожні 20 – 30 хвилин безперервної роботи надається відпочинок на 8 – 10 хвилин. При використанні протягом тривалого часу збільшується час відпочинку.
Встановлено, що доставка інспекторів-кінологів зі службовими собаками в місця несення служби (на відстань 5 км і більше) і назад до місця постійного утримання собак здійснюється службовим автотранспортом.
Крім того, встановлено, що органи охорони державного кордону щотижня повідомляють кінологічний підрозділ відомства про результати підготовки та використання інспекторів-кінологів зі службовими собаками.

Напишіть відгук

Scroll to top