Інфекційні хвороби тварин та їх види.

Інфекційні хвороби тварин несуть загрозу, як для самих тварин, так і для людини. Випадки інфекційних захворювань реєструють як серед сільськогосподарських підприємств, так і серед диких тварин.

Види інфекційних захворювань

Розрізняють декілька видів інфекційних захворювань:

· Вірусні;
· Бактеріальні;
· Грибкові;
· Хламідіози.

вірусні хвороби

До вірусних захворювань належать:

· Чума;
· Сказ;
· Вірусний імунодефіцит;
· та інші.
Чумка у собак – хвороба, яка швидко знижує захисні функції організму. Її ознаки – блювота, діарея, зневоднення організму. Зараження собак відбувається через сечу, їжу і кал. Інших тварин може вражати чума, яка супроводжується лихоманкою, інтоксикацією, ураженням нервової системи.

Парвовірусний ентерит у собаки – викликається збудником роду парвовирус. Ознаки, що вказують на патологію:

 • · Блювота;
 • · Лейкопенія;
 • · Міокардит;
 • · Запалення шлунково-кишкового тракту.

Сказ у кішки – інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус може знаходитися в слині хворої тварини. В організм потрапляє при укусі через рану. Як правило, тварина гине.

Котячі страждають і від вірусного імунодефіциту. Це захворювання, яке сильно знижує імунітет тварини. Воно є причиною появи і розвитку інших серйозних патологій, які вражають органи дихання, травлення, ока тощо

бактеріальні хвороби

Ось деякі з цього виду патологій:

 1. Лістеріоз – хвороба вражає головний мозок тварини, як правило. Закінчується загибеллю вихованця.
 2. Сальмонельоз у котів – порушує функцію органів дихання і шлунково-кишкового тракту. Несе велику небезпеку для кошенят у віці 1-2 місяців.
 3. Пастереллез – гостра зоонозних хвороба собак і кішок, при якій уражаються легені.
 4. Лептоспіроз – проявляється лихоманкою, анемією, порушенням функції шлунково-кишкового тракту, жовтяницею і шкірним некрозом. Заражається тварина через кал або сечу, молоко та інше.

Грибкові і хламідіози

Патогенні гриби є причиною появи у кішок стригучого лишаю. Хвороба характеризується утворенням лисини на шкірі тварини. Заражається тварина шляхом контакту з вже хворіють тваринам.

Хламідіоз у кішки передається по повітрю, проникає при контакті здорової тварини з хворим. Викликається паразитом Chlamydia. Ще одна поширена хвороба, після якої собака залишається безплідною – генітальний хламідіоз у собак. Навіть якщо їй вдається завагітніти, у неї народжуються мертві щенята.

antarctica_diatoms_seen_through_a_microscope_600

Ознаки патологій у вихованців

Господарям варто уважніше бути до тварин, щоб вчасно розпізнати хворобу. Ознаки, що вказують на наявність інфекційного захворювання:

 • · підвищена температура;
 • · Діарея;
 • · Відмова від їжі;
 • · Млявість;
 • · зниження ваги;
 • · Зміни вовни;
 • · Кашель;
 • · Чхання;
 • · Виділення з носа і очей.

Якщо у кішки або собаки з’явився хоча б одина ознака з даного списку – це привід для звернення до лікаря. Інфекційні хвороби вражають органи і системи організму. Вони супроводжуються:

 • · Шлунково-кишковими розладами;
 • · Появою пухлин;
 • · Змінами на шкірі;
 • · Неврозами;
 • · Порушеннями репродуктивних функцій.

Як тварина може заразитися?

Шляхів для зараження тварин інфекційною хворобою безліч. Вони можуть проникнути через рани, шляхом укусу іншої тварини, повітряно-крапельним шляхом. Також зараження можливе при бійці або залицяння тварин, через предмети дресури або догляду.

Для кішок головний збудник – стрес, який не завжди помічає господар. Умови проживання тварин теж повинні бути комфортними і продуманими до дрібниць. Подорожі, відвідування виставок, дресирування майданчики, в’язка – це способи підхопити інфекційне захворювання. Профілактика захворювань і гігієна тварин, своєчасна вакцинація – ось основні методи, що дозволяють не допустити загибелі тварини.

Ацерія

пріонні хвороби

Ці хвороби відносяться як до людини, так і до тварин. Небезпека даного захворювання в тому, що воно викликає загибель клітин головного мозку, тому, що накопичується білок – пріон. Він є в мозку в потрібній кількості, але при патології відбувається формування великих білкових скупчень, які заважають роботі нервових клітин.

Організм не вміє боротися з такою кількістю і неодмінно дає збій, та провокує захворювання. Зараження може виникати шляхом передачі від тварини до тварини, спадково, спонтанно.

Домашні тварини перебувають поруч з людьми. Чимала кількість захворювань вихованців становлять загрозу і людині. Тому здоров’я тварин – це запорука здоров’я їх господарів.

Напишіть відгук

Scroll to top