Собачий корм коту? Різниця в харчових потребах кішок і собак.

Кожному власнику такого тандему необхідно знати про різницю в харчових потребах кішок і собак. Якщо систематично використовувати собачий корм для котів або навпаки, то це неправильне застосування їжі здатне спровокувати виникнення важких хвороб.

 

Різниця в харчових потребах кішки та собаки

Котам і їх друзям необхідний повноцінний вітамінний комплекс, де включені вітаміни груп A, В, С і Е. Але в їжі у кішок повинен переважати саме вітамін A, в той час як у песиків – E. Так як улюбленці відчувають нестачу в ферменті , перетворювати бета-каротин в ретинол (а це і є вітамін A), в їх щоденному харчуванні має бути достатня кількість цього вітаміну, інакше його недостача може проявлятися у вигляді поганого стану шерсті і шкіри улюбленця, затримки росту тварини і навіть до нічної сліпоти. У псів же механізм вироблення цього вітаміну інший: тварина отримує його в необхідній кількості, вживаючи в своєму раціоні рибу, риб’ячий жир і масло.

 

Всім відомо, що коти, як і пси, – хижаки, нехай навіть і домашні. Але ось мурчаті вихованці більш вибагливі до амінокислотним складом корми, тому в раціоні котів зміст тваринного білка повинно бути вище в середньому на 10-16%. Якщо ж коти постійно будуть вживати корм собак, у них може виникнути недостача таурину в організмі, і як наслідок, це може привести до небезпечної хвороби серця – дилатаційноюкардіоміопатії. Таурин – це особлива амінокислота, яка відповідає за роботу серцево-судинної і нервоной систем, а також очей. Якщо виникає її нестача, то знижується і репродуктивна система тварини, а кошенята починають відставати в розвитку.
У собак же склалася зовсім інша ситуація – в їх організмі таурин виробляється від природи і його надлишок може завдати лише шкоди собаці: можуть постраждати очі, вуха – розвинутися отит, можуть з’явитися висипання і погіршитися шкірний покрив вихованця, а в найважчій ситуації може розвинутися ниркова недостатність.
Як собаки, так і коти, все відчувають необхідність в таких корисних жирних кислотах, як Омега-3 і Омега-6, які беруть участь в регулювання деяких систем організму, так само вони сприяють гарному стану шерстки тваринного. Але на відміну від своїх мурчал друзів, пси здатні виробляти дані елементи з інших жирних кислот – лінолевої і гамма-лінолевої.

Так само слід зазначити, що корми для котів містять більше йоду і фосфору, а їжа для собак – більше кальцію і магнію.
Загалом, хоч і відмінності в харчових потребах собак і кішок не настільки і великі, але вони є, і неправильне застосування не тієї їжі може привести до сумних наслідків. Єдиним виключення є лише спеціальні корми з 100% м’яса. Це, наприклад, консерви з індички , до складу яких включено лише м’ясо птиці і деяка кількість води. Виробники зуміли освоїти нові технології в приготуванні кормів, в процесі яких шматочки м’яса залишаються цільними, а кісточки стають дуже м’якими і крихкими. На сьогоднішній день вибір подібної їжі досить великий, тому ви точно зможете побалувати своїх чотириногих улюбленців такого роду обідом.

Залиште відповідь

Your email address will not be published.