Мареммо-абруцкая вівчарка 

Мареммо-абруцкая вівчарка

Походження породи: Італія
Клас: сторожові собаки (вівчарки)
Головні характеристики: охоронець майна і стада, друг сім’ї
Масть: чисто білий
Розміри: від 65 см до 73 см
Вага:  від 35 кг до 45 кг
Тривалість життя: 11 — 13 років

Мареммо-абруцкая вівчарка  – це собака, яку також називають дачною. Поза межами міста ці вихованці відчувають необхідний їм простір, де можна побігати і попустувати від душі. Крім того, ці собаки вважаються бездоганними охоронцями заміського будинку від будь-яких посягань на власність.

Порода вівчарок або маремма виникла в Італії. У цю Європейську країну, як свідчить переказ, красиві пси потрапили після падіння Трої разом з представниками італійського народу. Колись давні предки мареммо охороняли житла у заможних римлян і стерегли їх стада. Ці собаки неодноразово згадуються в античних книгах, а їх зображення зустрічаються на старовинних барельєфах і саркофагах.

Починаючи з античних часів і до наших днів про собак породи  “мареммо”  можна знайти тільки позитивні відгуки. Колись з ними полювали на лосів, кабанів і рисей, вони охороняли будинки і були надійними компаньйонами для свого господаря.

Свого часу відомий вченний Конрад Лоренц займався тим, що шукав породу собак, яка могла б захистити стада в Європі. Найнадійнішою породою, в результаті дослідження, стала саме мареммано-абруццкая вівчарка. Вчені в поведінці цих собак відзначили фанатична завзятість при відгоні диких звірів, при цьому вони не проявляли ніякої агресії до об’єктів. В результаті, власники стад, у яких охоронцями стали мареми, змогли повністю зберегти своє поголів’я.

Залиште відповідь

Your email address will not be published.