Риноскопія собак

Риноскопія собак і кішок

Риноскопія використовується у ветеринарії як малоінвазивного методу дослідження носової порожнини у тварин різних видів за допомогою гнучких і жорстких ендоскопів.

Риноскопія – це малоінвазивний метод дослідження носової порожнини тварин, що проводиться із застосуванням гнучких і жорстких ендоскопів.

Симптоми, які свідчать про необхідність звернення до фахівця: утруднене дихання, часте чхання, виділення (слизові, гнійні або криваві) з одного або двох носових ходів, деформації морди або спинки носа.

Причиною проведення риноскопії можуть стати захворювання:

підозра або наявність пухлин;
хронічний риніт;
наявність сторонніх тіл в носовій порожнині;
екзофтальм – випинання очі;
односторонній кон’юнктивіт;
гіперплазія (розростання, потовщення) слизової порожнини носа.
В ході дослідження за допомогою риноскопії можна встановити, що стало причиною виділень з носа, а також провести необхідні маніпуляції, зокрема взяття біопсії і носового матеріалу для бакпосева. Витяг чужорідного предмету з носових пазух тваринного теж проводять за допомогою риноскопії.

Найчастіше риноскопія призначається собакам і кішкам з ринітом неясного походження, якщо стандартні дослідження не дали достатньої інформації. Вона дозволяє провести диференціальну діагностику з використанням прицільної біопсії.

Напишіть відгук

Scroll to top