Вакцинація тварин.Види вакцин для тварин

Одна з важливих тем, яка повинна хвилювати кожного власника домашньої тварини – це вакцинація.

Вакцинація тварин.Вакцини здатні допомогти попередити багато хвороб, це один з найбільш простих способів допомогти коханому вихованцеві прожити здорове і довге життя. Слід знати, що при різних захворюваннях використовують різноманітні типи і комбінації вакцин. Вакцинація – це медична процедура, у якій є свої переваги і недоліки, ризики. Їх необхідно ретельно зважити для кожного окремого домашньої тварини.Що таке вакцинація тварин?

Вакцинація – це маніпуляція, яка здатна допомогти імунній системі організму тварини підготуватися до боротьби з небезпечними вірусами і бактеріями. Вакцини містять антигени, в яких є живі ослаблені штами мікроорганізмів. Коли вона вводиться в тіло улюбленця, його імунна система м’яко стимулюється для боротьби з чужорідними мікроорганізмами. Це необхідно для того, щоб в подальшому, якщо домашня тварина коли-небудь піддасться реальної хвороби, убезпечити його від важких ускладнень.

Вакцинація є дуже важливою складовою для збереження здоров’я вашого вихованця. Проте, не кожен чотирилапий член сім’ї повинен бути щеплений від усіх хвороб. Існує ряд факторів, на які необхідно звернути увагу, а саме: на історію хвороби, вік тварини, подорожі, спосіб життя улюбленця і його звички.

Які вакцини відносяться до основних?

До головних, основних, вакцин відносяться життєво важливі щеплення для всіх домашніх тварин. Вони вибираються, грунтуючись на існуючі ризики опромінення, тяжкості перебігу хвороби або заразність для людей.

  • Для собак це: вакцини від вірусних ентеритів, чуми м’ясоїдних, лептоспірозу та, звичайно ж, сказу.

  • Для кішок це: вакцини від панлейкопении (чуми котячих), герпесвірусу (ринотрахеїту), кальцівіроза, сказу.

Пам’ятайте, що тільки ваш ветеринар зможе визначити, які саме щеплення необхідні і краще підходять саме для вашого домашнього улюбленця.

Час і періодичність щеплень

Організація графіка вакцинації для домашнього вихованця залежить від віку тварини, від історії його хвороби, типу використовуваної вакцини і способу життя.

Для собак:

перша вакцина повинна бути отримана у віці від 4 до 6 тижнів. В даний період реалізовується комплекс вакцин – це щеплення проти чуми м’ясоїдних і парвовирусного ентериту.

Ревакцинацію проводять через 14 – 21 день. Вона включає ті ж вакцини, що і попередня, додається ще гепатит і лептоспіроз. Далі, в 3 місяці, – щеплення від чуми м’ясоїдних, гепатиту, вірусного ентериту, лептоспірозу, сказу і парогріппа. У четвертий раз тварина прищеплюють від тих же хвороб, що і в попередній.

Вакцинація здійснюється десь у віці 6-8 міс. В подальшому собаку прищеплюють раз на рік протягом всього її життя.

Для кішок:

Кошенята після народження отримують антитіла від різних хвороб з молока матері. Це відбувається лише за умови, що їх мама має здорову імунну систему. Коли коту або кішці виповнюється приблизно 6-8 тижнів, ваш лікар може починати вакцинацію інтервалами з 3-х або 4-х тижневими паузами, поки маленький улюбленець не досягне віку в 16 тижнів. Дорослі коти можуть бути ревакциновані щороку або один раз в 3 роки. Для вибору найкращого графіка вакцинації, часу і самих вакцин обов’язково потрібно проконсультуватися з ветеринарним лікарем.

Можливі ризики при вакцинації

Імунізація організму повинна підстьобувати імунну систему домашнього улюбленця створювати захист від специфічних небезпечних інфекційних хвороб. Цей процес може мати неприємні супутні фактори, такі як лихоманка, алергічна реакція і хворобливі відчуття в місці уколу. Однак, ймовірність цих негативних ефектів не так вже й велика. В переважній більшості, ризик отримати ускладнення набагато нижче, ніж ризик захворіти самою хворобою.

Існують також і інші побічні ефекти, які менш поширені в світі. До них можна віднести пухлини в місці уколу і імунні захворювання. Однак дуже важливо знати, що вакцинація здатна зберегти величезну кількість життів, і грає найважливішу роль в боротьбі з інфекційними хворобами. Але не забувайте про те, що кожен вихованець унікальний, і перш ніж робити щеплення його, необхідно обговорити історію його хвороб і життя з ветеринарним лікарем.

Залиште відповідь

Your email address will not be published.