Вушна короста у собак. Отодекоз

Дуже часто власники собак не надають належної уваги дивній поведінці своїх вихованців, вони найчастіше вважають, що чесання за вухом – це агресивна дія, які собаки роблять постійно. І лише коли у улюбленця стають до крові раздертие вуха, а пес так і продовжує з силою і агресією чесати їх, коли він починає трясти головою, скиглити і неспокійно бігати по дому, лише в ці моменти господарі починають розуміти, що щось не так .
Всі ці ознаки свідчать про наявність вушного кліща у вашій собаки. Вушна короста (або отодекоз) виникає в результаті зараження пса кліщами Otodectеs cynotis. Потрапляючи в вухо, вони зручно розташовуються в вушному проході і зі внутрішньої сторони вушної раковини. Цей паразит харчується частинками вушної сірки, епідермісом і кров’ю свого носія.

ПРИЧИНИ ЗАРАЖЕННЯ

Заразитися отодекозом можна від хворої тварини. І це не означає, що собака може заразитися тільки від іншого пса. Як не дивно, але найчастіше кліщ собакам передається від кішок, у яких це захворювання зустрічається набагато частіше.
Якщо собака хвора цим захворюванням і перед в’язкою її НЕ пролікували, то з ймовірністю в 100% у цуценят теж буде вушний кліщ.
І хоча отодекоз здатний з’явиться у собачок в будь-якому віці, він все ж частіше зустрічається у малюків або підростаючих псів. Це пов’язано з тим, що у цуценят ще не сформований імунітет.

СИМПТОМИ ОТОДЕКОЗУ

– сильне свербіння в області вуха
– неспокійна поведінка собаки
– пес постійно трясе головою
– виділення ексудату (спочатку сірчані, а потім темні гнійні виділення)
– неприємний запах з вуха
– роздряпана шкіра навколо вушок вашого вихованця, а в наслідок залисини і гнійні рани
Якщо своєчасно не вилікувати вушну коросту, то вона в наслідок може викликати серйозні ускладнення зі здоров’ям вихованця, такі як: запалення середнього вуха, надрив барабанної перетинки, запалення мозкових оболонок (менінгіт), лабіринтит, арахноїдит. Ці ускладнення можуть не тільки причиною повної втрати слуху, вони так само здатні привести тварину до смерті.

 

ЯК ЛІКУВАТИ ВУШНОГО КЛІЩА

Перш за все необхідно звернутися до ветеринара, якщо ви дійсно дбаєте про вашого вихованця, то не варто займатися самолікуванням. Досвідчений фахівець проведе потрібні дослідження, візьме аналізи, перевірить вухо за допомогою отоскопа і лише тоді підтвердить або спростує ваші побоювання на рахунок отодекоза.
Саме лікування вушної корости, як правило, починається з чистки вух вашої собаці.

Потім ветеринар може призначити вушні краплі і уколи (в запущених випадках). Для лікування використовують такі препарати, як Тера-Дельта, ОтоведінМастіет-фортеОтібіовін і Аурікан. Але, пам’ятайте, що ні в якому разі не можна самим призначати ці препарати, так як вони є хімічними продуктами, і ви просто не зможете підібрати точне дозування і лише нашкодите здоров’ю свого пса!
Вушна короста – це дуже заразне захворювання, тому якщо у вашому будинку живуть ще якісь вихованці, то в такому випадку їх також необхідно обстежити і, якщо хвороба не буде виявлена, то провести профілактичне лікування.
Як правильно закопувати вушні краплі собаці?
Перед початком процедури почистіть вушка своєму вихованцеві, інакше ефективність лікарських препаратів може значно знизитися. Головне, все робити не поспішаючи, акуратно і не лякаючи вашу собаку.
Відкрийте флакон з медикаментозними краплями. Акуратно візьміть голову вашого пса однією рукою, можна також притримувати кінчик вуха вихованця, в іншу руку візьміть краплі. Намагайтеся тримати вашу собаку нерухомо, але не здавлюйте її занадто сильно, щоб не викликати ще більшу біль у вусі. Але готуйтеся до того, що вона може смикнути під час потрапляння крапель всередину вуха.Закапайте вухо вашому вихованцеві. Акуратно помасажуйте підставу вушка, щоб ліки рівномірно розподілилося по всій поверхні вушного проходу.

 

Профілактика зараження вушних кліщем у собак

Для того, щоб ваш вихованець не заразився вушною коростою, необхідно дотримуватися простих правил:
– Під час прогулянки не давайте вашому улюбленцю контактувати з бродячими котами і собаками;
-регулярно проводьте огляд вух вашого пса, своєчасно чистите їх за допомогою ватних паличок;
– не забувайте проводити медикаментозну профілактику, використовуючи різні засоби, такі як спреї , шампуні , краплі  на холку і спеціальні нашийники .

admin

Залиште відповідь

Your email address will not be published.